Biuro Rachunkowe – Marki
Al. Piłsudskiego 139
tel. 500-100-631

OFERTAUSŁUGICENNIKPROMOCJEAKTUALNOŚCI KONTAKT
Newsy

Zasiłek opiekuńczy na dziecko

Komu i w jakich okolicznościach przysługuje zasiłek opiekuńczy na dziecko? Jakie dokumenty należy przedstawić, żeby taki zasiłek otrzymać?... więcej »

Nie tylko zwolnienie ze składek. ZUS pomaga przedsiębiorcom

Od 1 kwietnia obowiązują przepisy tzw. tarczy antykryzysowej, czyli specustawy wprowadzającej szereg zmian na czas walki z pandemią... więcej »

Płatności kartą: biała lista VAT to nie split payment

W drugiej połowie 2019 r. oraz z początkiem 2020 r. limit 15.000 zł nabrał dla przedsiębiorców nowego znaczenia. Faktury opiewające na... więcej »

Fiskus wydłuża czas na złożenie zeznań podatkowych PIT za 2019 rok

Wzorem CIT, fiskus zdecydował się na wydłużenie terminu do złożenia zeznań PIT za 2019 r. Podatnicy będą mieli na to czas do końca maja.... więcej »

Małżonek nie rozliczy ulgi termomodernizacyjnej

Tylko właściciele wybranych nieruchomości mieszkalnych, ponoszący wydatki na wybrane inwestycje na tych nieruchomościach (np. montaż... więcej »

Tarcza antykryzysowa. Jakie rozwiązania dla pracodawców?

Ekspert Kancelarii Chałas i Wspólnicy omawia najważniejsze rozwiązania, jakie wprowadza zatwierdzona właśnie przez sejm Tarcza antykryzysowa.... więcej »

Odliczenie VAT od naprawy powypadkowej samochodu z AC

Firmowy samochód uległ wypadkowi? Pamiętaj, że od jego remontu możesz odliczyć VAT. podatek tutaj rozlicza się tak samo, jak przy wydatkach... więcej »

Sprzedaż samochodu osobowego wykorzystywanego w działalności gospodarczej

Sprzedaż prywatnego samochodu jest opodatkowana PIT-em, gdy ma miejsce przed 6-ciom miesiącami od jego nabycia. Po tym czasie z podatku nie... więcej »

Home office: jak pogodzić pracę zdalną z opieką nad dzieckiem?

Home office to rozwiązanie, które w normalnych, czyli nieepidemicznych warunkach cieszy się wśród polskich pracowników dużą popularnością... więcej »

Opieka nad dzieckiem: jakie prawa przysługują rodzicom w czasie pandemii?

Kodeks pracy przewiduje szereg uprawnień związanych z rodzicielstwem. W dobie rozprzestrzeniającej się pandemii koronawirusa prawa rodziców... więcej »

źródło: eGospodarka.pl