Biuro Rachunkowe – Marki
Al. Piłsudskiego 139
tel. 500-100-631

OFERTAUSŁUGICENNIKPROMOCJEAKTUALNOŚCI KONTAKT
Newsy

Zwolnienie z ZUS: mija termin złożenia deklaracji rozliczeniowych

Przedsiębiorcy, którzy chcą na mocy zapisów tarczy antykryzysowej 5.0 skorzystać ze zwolnienia ze składek ZUS za lipiec, sierpień i... więcej »

Ulga IP BOX - ewidencja nawet po zakończeniu roku

Ulga IP BOX pozwala istotnie ograniczyć wysokość należnego fiskusowi podatku dochodowego. Skorzystanie z niej nie jest jednak proste. Wymaga... więcej »

Płacisz za faktury gotówką w banku? Fiskus zakwestionuje koszty

Transakcje powyżej 15.000 zł zawierane pomiędzy przedsiębiorcami muszą obowiązkowo być regulowane za pośrednictwem rachunków płatniczych... więcej »

Podział majątku a ryczałt z prywatnego najmu

Gdy podatnik w rzeczywistości nie prowadzi działalności gospodarczej (czyli działa w sposób zorganizowany i ciągły w celach zarobkowych),... więcej »

Imponujące wynagrodzenia w zarządach spółek giełdowych w Polsce

Mediana rocznego wynagrodzenia członka zarządu notowanej na GPW spółki wyniosła 1,2 mln złotych - donosi najnowsza odsłona raportu... więcej »

Uwaga: umowa o zarządzanie PPK tylko do 27 października

27 października upływa termin na podpisanie przez małe i średnie firmy umowy o zarządzaniu PPK z wybraną instytucją finansową. Pracodawcy,... więcej »

Zmiana w zasiłku chorobowym za okres pozostawania na kwarantannie

W projekcie ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z przeciwdziałaniem sytuacjom kryzysowym związanym z wystąpieniem pandemii znalazł... więcej »

Zwrot VAT: fiskus musi wytłumaczyć wydłużony termin zwrotu

Fiskus musi rozpatrzyć zażalenie podatnika na postanowienie o przedłużenie terminu zwrotu VAT. Nie może umorzyć tego postępowania tylko... więcej »

Dla podatku od darowizny nie jest ważny kredyt a hipoteka na nieruchomości

Długami i ciężarami, do wyliczenia czystej wartości darowizny, nie jest pozostający do spłaty kredyt darczyńcy. Jest on bowiem jego... więcej »

źródło: eGospodarka.pl