Biuro Rachunkowe – Marki
Al. Piłsudskiego 139
tel. 500-100-631

OFERTAUSŁUGICENNIKPROMOCJEAKTUALNOŚCI KONTAKT
Newsy

Ile zarabiają kobiety do towarzystwa?

Ile zarabiają kobiety do towarzystwa? Sedlak & Sedlak przeanalizował ogłoszenia w wybranych krajach europejskich. W Polsce znaleziono 600 takich... więcej »

Jak będzie wyglądać amortyzacja samochodu w 2020 roku

Fiskus od lat próbuje ograniczać podatnikom prawo do rozliczania w kosztach podatkowych zakupu samochodów osobowych. Ograniczenia takie dotyczą... więcej »

Fiskus chętnie sięga po klauzulę przeciwko unikaniu opodatkowania

W założeniach klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania miała być wymierzona jedynie w dużych graczy. Gwarantował to limit korzyści... więcej »

Obniżona stawka CIT: ważne przychody zwolnione i opodatkowane

Mali podatnicy, których przychody w bieżącym roku podatkowym nie przekraczają 1,2 mln euro, mają prawo do obniżonej stawki CIT w wysokości... więcej »

Dni wolne od pracy i kalendarz świąt 2020

Jak wygląda kalendarz świąt w roku 2020? Ile ze świątecznych dni wypada w dni robocze, a ile w soboty albo w niedziele? Na ile długich... więcej »

Zamknięcie roku finansowego - o czym pamiętać?

Zbliża się koniec roku, także tego finansowego. O czym powinni pamiętać przedsiębiorcy? To czas na zamknięcie ksiąg, inwentaryzację,... więcej »

Prywatny najem: czy każda zapłata czynszu będzie kosztem podatkowym?

W przyszłym roku przy transakcjach powyżej 15.000 zł zapłata będzie musiała nastąpić nie tylko na rachunek bankowy sprzedawcy, ale taki... więcej »

Amortyzacja mieszkania w tzw. prywatnym najmie

Oddane w najem mieszkanie, które podatkowo jest traktowane jako używane, może być amortyzowane indywidualną stawką amortyzacji w wysokości... więcej »

Ile zarabia programista junior? Czego oczekuje? Co umie?

Najnowsze badanie No Fluff Jobs przygląda się rynkowi pracy w branży IT. Pod lupę bierze osoby stawiające pierwsze kroki w programowaniu.... więcej »

Umowa zlecenie z obywatelem Ukrainy gdy certyfikat rezydencji podatkowej

Gdy obywatel Ukrainy legitymuje się wydanym przez ukraińskie organy podatkowe certyfikatem rezydencji podatkowej, uzyskiwane przez niego w Polsce... więcej »

źródło: eGospodarka.pl