Biuro Rachunkowe – Marki
Al. Piłsudskiego 139
tel. 500-100-631

OFERTAUSŁUGICENNIKPROMOCJEAKTUALNOŚCI KONTAKT
Newsy

Sprzedaż części firmy w VAT i podatku od czynności cywilnoprawnych

Zbycie części prowadzonej działalności gospodarczej może przyjąć dwie formy: albo sprzedaż poszczególnych składników tej działalności,... więcej »

Sprzedaż kosmetyków: oznaczenia GTU

GTU_01 został przewidziany dla dostawy wyrobów alkoholowych, ale tylko przeznaczonych do spożycia. Kodem nie należy w związku z tym oznaczać... więcej »

Fiskus chciał podatek dochodowy od wynagrodzenia oraz składek ZUS

Zdaniem fiskusa, gdy zakład pracy zapłaci zaległe składki ZUS za zleceniobiorcę ze swoich środków, zleceniobiorca ten uzyskuje przychód... więcej »

Remont/adaptacja wynajmowanego lokalu w kosztach podatkowych

Planujesz przeprowadzić remont lokalu, który wynajmiesz na potrzeby prowadzonej firmy? Ponoszone na ten cel wydatki mogą trafić bezpośrednio... więcej »

Darowizna od matki z Ukrainy a podatek

Obywatel Ukrainy, który na stałe mieszka w Polsce, musi tutaj rozliczyć podatek od otrzymanej z zagranicy darowizny. Może jednak korzystać ze... więcej »

Ogłoszenie upadłości firmy w 5 krokach

Decyzja o sposobie, w jaki sposób zostanie przeprowadzone postępowanie upadłościowe, wniosek o ogłoszenie upadłości, zabezpieczenie przez... więcej »

Ulga na złe długi nawet gdy upadłość dłużnika

Ulga na ze długi w VAT, pod pewnymi warunkami pozwala odzyskać ten podatek. Polski ustawodawca uznał jednak, iż aby było to możliwe,... więcej »

Należyta staranność: Od zakupów z licytacji komorniczej VAT nie odliczysz

Chcesz odliczyć VAT od zakupu - najpierw sprawdź sprzedawcę, czy ten działa uczciwie. Sprawdź nawet wówczas, gdy tym sprzedawcą jest... więcej »

Wsteczna likwidacja firmy a wspólne zeznanie podatkowe

Ryczałtowiec wspólnie z małżonkiem nie może się rozliczyć. Możliwe to jest dopiero po fizycznej likwidacji firmy. Jeżeli jednak ta... więcej »

MPP: Kompensata umowna wyłącza koszty podatkowe

Mechanizm podzielonej płatności musi być stosowany do wybranych transakcji, gdy wartość faktury opiewa na kwotę przekraczającą limit 15.000... więcej »

źródło: eGospodarka.pl