Biuro Rachunkowe – Marki
Al. Piłsudskiego 139
tel. 500-100-631

OFERTAUSŁUGICENNIKPROMOCJEAKTUALNOŚCI KONTAKT
Newsy

Sprzedaż mieszkania w spadku po ojcu w PIT

Dla nieruchomości nabytych w drodze spadku dla PIT ważne jest nie to, kiedy zmarł spadkodawca i te odziedziczył po nim spadkobierca, ale kiedy... więcej »

W maju/czerwcu kumulacja zobowiązań podatkowych

Przepisy tarczy antykryzysowej dały podatnikom więcej czasu na rozliczenie niektórych podatków oraz wpłatę daniny fiskusowi. Termin ten... więcej »

Zabezpieczenie podatku na majątku podatnika tylko z uzasadnieniem

Gdy organ podatkowy stwierdzi zaniżanie zobowiązań podatkowych, może sięgnąć do narzędzia polegającego na zabezpieczeniu swoich... więcej »

COVID-19 a siła wyższa. Jak uratować relację biznesową?

Pandemia koronawirusa zaburzyła między innymi relacje biznesowe. Jakie zapisy spośród obowiązujących przepisów prawa mogłyby się okazać... więcej »

Wynagrodzenia w handlu i e-commerce w 2019 roku

Sedlak & Sedlak przeanalizował wynagrodzenia w handlu i e-commerce w 2019 roku. Mediana wynagrodzeń w tej branże wyniosła 4210 zł brutto.... więcej »

Sprzedaż mieszkania po śmierci męża w podatku dochodowym

Zakup mieszkania do majątku wspólnego małżonków cechuje się nabyciem bezudziałowym. Każdy z nich rozporządza takim mieszkaniem w... więcej »

Tarcza antykryzysowa: dopłaty do pensji z FGŚP w podatku dochodowym

Otrzymanie wsparcie finansowego z uwagi na COVID-19 w postaci dopłat do pensji pracowniczych oraz składek ZUS ze środków FGŚP nie jest... więcej »

Restrukturyzacja firmy: przekształcenie (w) spółki

Zamiana formy prawnej prowadzonego biznesu, czy to w postaci firmy na własne nazwisko, spółki osobowej, czy spółki kapitałowej, jest jak... więcej »

Tarcza antykryzysowa 3.0: nowe rozwiązania w ZUS

Zwolnienie z ZUS nawet jeżeli przychód przekracza 300% przeciętnego wynagrodzenia brutto prognozowanego na 2020 r. czy preferencja dla... więcej »

Odstrzał sanitarny dzików: ryczałt dla myśliwego z podatkiem dochodowym

Diety oraz kwoty stanowiące zwrot kosztów, otrzymane przez osoby wykonujące czynności związane z pełnieniem obowiązków społecznych i... więcej »

źródło: eGospodarka.pl