Biuro Rachunkowe – Marki
Al. Piłsudskiego 139
tel. 500-100-631

OFERTAUSŁUGICENNIKPROMOCJEAKTUALNOŚCI KONTAKT
Newsy

JPK_VAT: Zestawy świąteczne z obowiązkowym GTU?

Sprzedaż alkoholu na fakturę obecnie wiąże się z oznaczeniem jej symbolem GTU_01 w nowym JPK składanym co miesiąc do urzędu skarbowego.... więcej »

Darowizny odliczane od dochodu w rocznym PIT 2020 - z limitem

W rocznym PIT podatnicy mogą odliczyć darowizny przekazane na rzecz organizacji pożytku publicznego, krwi, kultu religijnego czy kształcenia... więcej »

Średnia krajowa wg GUS wyniosła w grudniu 5973,75 zł

Główny Urząd Statystyczny opublikował komunikat na temat wysokości średniego wynagrodzenia w grudniu 2020 roku i w IV kwartale 2020 roku. W... więcej »

Przestępstwa skarbowe: fiskus odmawia zwrotu VAT

Jeżeli na kolejnych etapach obrotu danym towarem kontrahenci dopuszczają się przestępstw, to naturalnym jest, że również pierwszy dostawca... więcej »

Stawka VAT na wynajem apartamentu

Wynajmowanie apartamentu spółce, która dalej podnajmuje go w ramach najmu krótkotrwałego turystom, nie jest usługą zakwaterowania, do... więcej »

Mały (preferencyjny) ZUS w 2021 r. przy otwarciu firmy

Przedsiębiorcy rozpoczynający swoją przygodę z własną firmą na początku mogą płacić stosunkowo niskie składki do ZUS. Preferencje mogą... więcej »

Paynow dostępne również dla klientów korporacyjnych. Zalety nowoczesnych płatności

Paynow to nowoczesny wybór dla nowoczesnych przedsiębiorców. Bramka płatności została stworzona z myślą o działaniach mobilnych w... więcej »

Zwolnienie ze składek ZUS za styczeń? Już teraz złóż wniosek o odroczenie płatności

ZUS zachęca przedsiębiorców, którzy zostaną objęci Tarczą antykryzysową 7.0 i zwolnieni ze składek ZUS za grudzień albo za grudzień i... więcej »

Pojęcie działalności gospodarczej w VAT

VAT-em opodatkowana jest prowadzona przez podatników działalność gospodarcza. Ustawodawca zdecydował się tutaj na zawarcie jej definicji.... więcej »

Samochód osobowy: leasing i wykup w podatku dochodowym

Zarówno leasing samochodu osobowego jak i jego amortyzacja, w zakresie rozpoznawania kosztów podatkowych są limitowane. 150.000 zł jeżeli auto... więcej »

źródło: eGospodarka.pl