Biuro Rachunkowe – Marki
Al. Piłsudskiego 139
tel. 500-100-631

OFERTAUSŁUGICENNIKPROMOCJEAKTUALNOŚCI KONTAKT
Newsy

Wynagrodzenia w działach HR w 2020 roku

Sedlak & Sedlak zbadał ile zarabiali zatrudnieni w działach HR w 2020 roku. Mediana ich wynagrodzeń wyniosła 5 700 PLN. Na najwyższe płace... więcej »

TSUE: trzy miesiące na rozliczenie neutralne VAT od WNT sprzeczne z prawem

W celu sprawnego rozliczania transakcji wewnątrzwspólnotowych i ich terminowego wykazywania w skarbówce, wprowadzono sankcję w zakresie... więcej »

Działalność handlowa na ryczałcie ewidencjonowanym

Świadczenie usług w zakresie handlu jest opodatkowane 3% stawką ryczałtu. Obejmuje ona sprzedaż, w stanie nieprzetworzony, nabytych wcześniej... więcej »

Służebność osobista nieruchomości obniża jej cenę przy sprzedaży

Podatnik sprzedał mieszkanie po cenie niższej niż rynkowa z uwagi na jej obciążenie służebnością osobistą na rzecz syna byłego... więcej »

Projekt SLIM VAT 2. Jakie zmiany czekają podatników w podatku VAT?

Po wprowadzeniu z początkiem 2021 r. zmian w podatku od towarów i usług, zwanych SLIM VAT, ustawodawca dokonał audytu tych rozwiązań i... więcej »

Ryczałt samochodowy: paliwa nie doliczamy do przychodu pracownika

Wskazana w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych ryczałtowa kwota przychodu pracownika za udostępniony mu do celów prywatnych... więcej »

Za bałagan w dokumentach nabywcy fiskus pozbawił odliczenia VAT sprzedawcę

Organ, skupiając się nie na kontrolowanym, a jego kontrahencie, uznał, że z uwagi na chaos w dokumentach kontrahenta kontrolowany wystawiał... więcej »

Odliczenie VAT od zakupu apartamentu w hotelu

Faktura wystawiona na obojga małżonków, pozostających w ustroju wspólności majątkowej małżeńskiej, pozwala na odliczenie z niej pełnej... więcej »

źródło: eGospodarka.pl