Biuro Rachunkowe – Marki
Al. Piłsudskiego 139
tel. 500-100-631

OFERTAUSŁUGICENNIKPROMOCJEAKTUALNOŚCI KONTAKT
Newsy

Montaż klimatyzacji z ulgą mieszkaniową?

Remont domu bądź mieszkania służącym zaspokojeniu potrzeb mieszkaniowych podatnika, może być rozliczony w ramach ulgi mieszkaniowej po... więcej »

Sprzedaż złomu w ramach podzielonej płatności

Listopad jest miesiącem istotnych zmian w zakresie rozliczania podatku VAT. I tak handlujący m.in. złomem muszą się przenieść na nowy system... więcej »

5 pytań rekrutacyjnych, na które nie musisz odpowiadać

Rozmowa kwalifikacyjna to jeden z bardziej stresujących momentów procesu rekrutacji. Podczas spotkań z rekruterami często słyszymy te same... więcej »

Odstąpienie od umowy najmu poza kosztami podatkowymi

Zarówno organy podatkowe jak i sądy administracyjne stoją na stanowisku, iż wypłacone wynajmującemu wynagrodzenie za wcześniejsze... więcej »

Dobrowolna wymiana kasy fiskalnej na online z ulgą na zakup?

Podatnicy zobligowani przez ustawodawcę do wymiany w określonym terminie kas fiskalnych na urządzenia online, są uprawnieni do ponownej ulgi na... więcej »

Przeciętne wynagrodzenie IX i III kw. 2019

Mamy najświeższe informacje odnośnie średniej krajowej. Z danych przekazanych właśnie przez GUS wynika, że przeciętne wynagrodzenie we... więcej »

Egzekucja z wynagrodzenia za pracę

Artykuł autorstwa eksperta z Grupy Prawnej Togatus omawia kwestie związane z egzekucją z wynagrodzenia za pracę. Zajęcie wynagrodzenia przez... więcej »

Neutralna podatkowo wymiana udziałów w spółce holdingowej

Co do zasady zbywają udziały w spółce będącej osobą prawną, trzeba liczyć się z podatkiem od kapitałów pieniężnych. Ustawa o PIT... więcej »

Umowa leasingu z zagranicy w podatku u źródła

Zagraniczny leasing jest podatkowo traktowany jako prawo do użytkowania urządzenia, w tym środka transportu. W rezultacie podlega on... więcej »

Lista płac w IV kwartale 2019 r. czyli nowe zasady rozliczeń PIT

Październik przyniósł zmiany w rozliczaniu podatku od wynagrodzeń. Pracodawcy muszą zatem pamiętać, aby dostosować swoje listy płac do... więcej »

źródło: eGospodarka.pl