Biuro Rachunkowe – Marki
Al. Piłsudskiego 139
tel. 500-100-631

OFERTAUSŁUGICENNIKPROMOCJEAKTUALNOŚCI KONTAKT
Newsy

Podatek od sprzedaży mieszkania: zakup jako cel mieszkaniowy

5 lat, po upływie których nie trzeba płacić podatku od sprzedaży mieszkania, należy liczyć od końca roku, w którym otrzymano je w... więcej »

Do kiedy zgłosić zmianę formy opodatkowania prowadzonej firmy?

Z początkiem roku gros przedsiębiorców (i nie tylko) staje przed dylematem wyboru najlepszej formy opodatkowania prowadzonego biznesu. Na... więcej »

UOKiK potwierdza: termin przedawnienia roszczeń PFRON to 5 lat

Przedawnienie roszczeń o zwrot środków pomocy publicznej wypłaconych przez PFRON pracodawcy zatrudniającemu osoby niepełnosprawne wynosi 5... więcej »

Brexit: co dalej z ochroną własności intelektualnej?

Brexit staje się faktem, 31 stycznia Wielka Brytania opuści Unię Europejską. A co stanie się z ochroną własności intelektualnej? System... więcej »

Umowa franczyzy z dodatkowym podatkiem u źródła

Zawierasz umowę franczyzy z kontrahentem zagranicznym, któremu będziesz wypłacał z tego tytułu wynagrodzenie? Licz się z dodatkowym... więcej »

Wynajem mieszkania dla firmy zwolniony z VAT?

Dla skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego dla usług najmu nieruchomości mieszkalnych nie ma znaczenia, że najemcą jest przedsiębiorca i... więcej »

Umowa leasingu operacyjnego: zmiany zasad ubezpieczenia

Z początkiem 2019 r. zmieniły się zasady rozliczania w kosztach podatkowych leasingu operacyjnego samochodu osobowego. W przypadku droższych... więcej »

Certyfikat rezydencji podatkowej dla spółki

Jak uniknąć podatku u źródła? Często umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania istotnie go ograniczają bądź całkowicie niwelują. Aby... więcej »

Czy work-life balance jest w ogóle możliwy?

Work-life balance staje się coraz istotniejszy. Dbają o niego zarówno sami pracownicy, jak i firmy, które już na etapie ogłoszenia o pracę... więcej »

Ile zarabia DJ podczas karnawału?

Ile zarabia DJ podczas karnawału? Sedlak & Sedlak przeanalizował stawi dj-ów w okresie karnawału. Okazało się, że są one mocno... więcej »

źródło: eGospodarka.pl