Biuro Rachunkowe – Marki
Al. Piłsudskiego 139
tel. 500-100-631

OFERTAUSŁUGICENNIKPROMOCJEAKTUALNOŚCI KONTAKT
Newsy

Ile zarabia informatyk w czasie pandemii? Więcej niż rok temu

Ile zarabia informatyk w czasie pandemii? Jak wynika z najświeższych danych opublikowanych przez No Fluff Jobs, przeciętny przedstawiciel tej... więcej »

Podatek VAT: sprzedaż wysyłkowa na terytorium kraju

Sprzedaż wysyłkowa na terytorium kraju to pojęcie odnoszące się do dostawców z innych krajów UE, którzy dokonują sprzedaży swoich... więcej »

Darowizna pieniędzy od synowej zwolniona z podatku?

Ważne jest to, kto daruje, a nie z którego konta pochodzą pieniądze. Do takich wniosków można dojść po analizie interpretacji podatkowej... więcej »

Podmioty powiązane w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym

Jeszcze nie tak dawno, bo przed 2018 r. przepisy odnoszące się do cen transferowych i podmiotów powiązanych dotyczyły głównie powiązań... więcej »

Metoda kasowa rozliczenia VAT w nowym pliku JPK_V7M

W przypadku metody kasowej, zarówno sprzedawca jak i nabywca podatek VAT, z faktury oznaczonej tą metodą, rozlicza co do zasady w dacie... więcej »

Wniesienie do majątku wspólnego, rozwód i sprzedaż nieruchomości w PIT

Dla podatku dochodowego nie jest ważne to, kiedy małżonek wniósł do majątku wspólnego swoją nieruchomość, a kiedy ją nabył. To data... więcej »

ZUS: teraz zleceniobiorca może sam złożyć wniosek o postojowe

Zleceniobiorca, który chce złożyć wniosek o postojowe, nie musi już korzystać z pośrednictwa swojego zleceniodawcy. Teraz może zrobić to... więcej »

Łączenie form opodatkowania podatkiem dochodowym

Prowadzenie kilku firm w różnych formach prawnych (na własne nazwisko i jako wspólnik spółki osobowej) pozwala podatnikowi na łączenie... więcej »

Kasy fiskalne on-line w działalności gastronomicznej

Z początkiem 2021 r. firmy z branży gastronomicznej będą musiały stosować obowiązkowo kasy on-line. Dokładniej chodzi tutaj o podatników... więcej »

źródło: eGospodarka.pl